Türkiye'nin En Gözde Sohbet
Odalarının Adresi


Türkiye'nin en çok tercih edilen sohbet odaları üzerinden; Binlerce aktif kullanıcı ile sohbet ederek, yalnız ve sıkıcı geçirdiğiniz zamanları; yeni insanlarla sohbet ederek daha dinamik bir şekilde geçirebilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kuracağınız sitemiz üzerinden; Kaliteli sohbet odaları ve seviyeli sohbet sitesi ile sohbet etmenin tadını çıkarın!
Play Store App Store

Antalya Sohbet Ortamı

Antalya sohbet ortamı

 

Evet, Antalya sohbet ortamı sizler için açılmış sıcak bir memleketin samimi sohbet odalarıdır. Antalya sohbet sitesi sizlere en güzel ve sıcak sohbetleri sağlayacaktır. Mevsimsel olarak oldukça sıcak olan şehrimiz aynı zamanda insanları da oldukça sıcaktır. Samimi sohbet ortamları kaliteli sohbetleri bulunan bu insanlarla tanışıp arkadaş olmak için sohbet sitelerimize giriş yapabilirsiniz. Antalya’nın İlçeleri: Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kale, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat ve Serik’ tir.
Coğrafyası: Akdeniz Bölgesinin en önemli kentlerinden olan Antalya’nın kara sınırını Toros sıradağları oluşturur. İl bu kesimde, batıdan doğuya doğru Muğla, Burdur, Isparta, Konya ve İçel illeri, güneyde Akdeniz ile çevrelenmektedir.

Antalya Seviyeli Sohbet ortamı

Antalya seviyeli sohbet ortamı ile kullanıcılara ideal bir sohbet hizmeti veriyoruz. Büyük küçük her yaştan insanın kolayca arkadaş bulduğu bu odalarda kesintisiz Chat sohbet vardır. İl topraklarının üç tarafı yüksek dağlarla çevrilidir. En yüksek dağı Beydağ’ı (3085m.) ve Akdağ (3075m.). Bu dağların tümüne Güney Toroslar denilmektedir. Batıdan Eşen Çayı’ndan doğuda Kadron (Kaldıran) Çayı’na kadar uzanan kıyı bandından kuzeyinde ovalar yer alır. İl sınırları içinde belli başlı akarsuları ise Alara Çayı, Dim çay, Manavgat Irmağı, Köprü çay, Eşen çay ve Devrense Çayı’dır. Yörenin bitki örtüsünü oluşturan maki türleri Torosların etekleri boyunca ve yamaçlarında 300 m.ye kadar görülürler. Bu türler arasında ladin, katran ardıcı, mersin ve kocayemiş sayılabilir.

İklimi: Antalya ilinde iki iklim hüküm sürer. Sahil bölgesinde tipik Akdeniz iklimi; Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlıdır. Yukarı bölgede ise Akdeniz iklimi ile İç Anadolu iklimi arasında geçiş teşkil eden kara iklimi hâkimdir.

Antalya Kaliteli sohbet sitesi

Antalya kaliteli sohbet sitesi bizlere sohbet etmemiz için hazırlanmış aynı zamanda yeni insanlar tanıyabilmemiz için kurulmuş bir sohbet odasıdır. Sizlerde bu ortam sayesinde en güzel sohbetleri burada bizlerle yapabilirsiniz. Chat sohbet siteleri ile şimdi sohbet etmek çok kolay. Tarihçesi: Antalya adını kurucusu, Bergama Kralı II. Atta Los dan dan alır. Atta Los’ a atfen Attaleia adını alan kente Türkler önce Adalya daha sonra da Antalya adını verirler. Antalya sohbet ortamı sizlerin en güzel sohbetleri yaptığı adrestir.

Yapılan arkeolojik kazılarla Antalya ve bölgesinde günümüzde 40 bin yıl önce insanların yaşadığı kanıtlanmıştır. Antalya’nın 27 km. kuzeybatısında, Yağcılar sınırları içindeki Karain Mağarası’nda bulunan kalıntılar Paleolitik, Mezolitik, Neolitik ve bronz çağlarına aittir.

M.Ö. 2000 yılından bu yana bölge, sırası ile Hitit, Pamphylia, Lycia, Kilikya gibi kent, devletleri, Pers, İskender, Antigonos, Ptolemais, Selevko, Bergama Krallığı egemenliklerini tanımıştır. M.S. 7. yüzyıldan sonra bölge Selçuklular ile Bizanslılar arasında sık sık el değiştirmiş, 1207 yılında Selçukluların eline geçmiştir. Bunu Tekelioğluları, Osmanlılar, Karamanoğulları, sonra tekrar, Osmanlı egemenlikleri izlemiştir.

Antalya sohbet ortamı sohbet siteleri ile kaliteli sohbet yapın.

Antalya sohbet ortamı sohbet siteleri ile kaliteli sohbet yapın.Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Elazığ Sohbet Odaları
18 Haziran 2019
Erzurum Sohbet Sitesi
17 Haziran 2019
Denizli Sohbet Siteleri
16 Haziran 2019
Çorum Sohbet Odaları
15 Haziran 2019