Türkiye'nin En Gözde Sohbet
Odalarının Adresi


Türkiye'nin en çok tercih edilen sohbet odaları üzerinden; Binlerce aktif kullanıcı ile sohbet ederek, yalnız ve sıkıcı geçirdiğiniz zamanları; yeni insanlarla sohbet ederek daha dinamik bir şekilde geçirebilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kuracağınız sitemiz üzerinden; Kaliteli sohbet odaları ve seviyeli sohbet sitesi ile sohbet etmenin tadını çıkarın!
Play Store App Store

Amasya Sohbet Sitesi

Amasya Sohbet Sitesi

Amasya sohbet sitesi Elması ile meşhur güzel şehrimiz Amasya hakkında biraz söz edelim. Öncelikle Amasya sohbet ortamına hoş geldiniz diyerek makaleme başlıyorum. Şehir nüfusu 220.331 olan Amasya ilimiz oldukça güzel bir olmakla birlikte birçok tarihîde ev sahipliği yapmaktadır. Sıcakkanlı insanları bulunan bu şehrimizin adına yakışır bir Sohbet odası açtığımızı da buradan duyurmak isterim. Özü sözü bir olan bu insanlarla samimi sohbetler yapabilirsiniz. Seviyeli sohbet siteleri adı altında açılmış olan Chat sohbet odalarımıza katılım sağlayarak Amasyalı hemşerinizle konuşabilirsiniz. Nezih bir ortam olan adreslerimizde Amasyalı insanları tanıma fırsatına sahipsiniz. Kaliteli sohbet ve seviyeli sohbet yapmak için odalarımıza giriş yapabilirsiniz.
Amasya’nın İlçeleri: Göynücek, Gümüşhacıköy, Hamamözü, Merzifon, Suluova, Taşova’dır.

Coğrafyası: Amasya, doğuda Tokat, güneyde Yozgat, batıda Çorum, kuzeyde Samsun İlleri ile çevrilidir. Yeşil ırmağın Orta Karadeniz Dağları (Canik) arasında oluşturduğu vadi üzerinde kurulmuştur.

Kaliteli sohbet odası

Kaliteli sohbet odası bizlere yeni insanlarla sohbet etmemiz için açılmış şehir sohbet odaları kategorisinde güzel bir sohbet odasıdır. Akdağ, Tavşan Dağı, İnegöl Dağı, Kocacık Tepesi, Kırklar Dağı, Ferhat Dağı önemli dağlarıdır. Sulama amaçlı gölet ve barajlar ile sulanan verimli ovalara sahiptir. Bora Bay Gölü en önemli gölüdür. Yeşilırmak ve göletlerde yayın, sazan, turna, levrek, pullu gibi balık türleri bulunmaktadır.

İklimi: İlde Karadeniz iklimi – kara iklimi arasında bir geçiş iklimi hüküm sürer. Yazları kara iklimi kadar kurak, Karadeniz iklimi kadar yağışlı değildir. Kışları ise Karadeniz iklimi kadar ılıman, kara iklimi kadar sert değildir.

Tarihçesi: İlk yerleşimin MÖ 5.500 yıllarına kadar uzandığı belirlenen Amasya; Antik Çağdan günümüze kadar geçen zaman içerisinde Hitit, Frig, Kimmer, Lidya, Pers, Roma, Bizans, Danişment, Selçuklu, İlhanlı ve Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır. 1386 yılında Osmanlı topraklarına katılan Amasya, Osmanlı padişah ve şehzadelerinin gösterdikleri özel ilgi nedenleriyle “şehzadeler şehri” olarak da ün yapmıştır.

Seviyeli Sohbet odası

Seviyeli sohbet odası içerisinde Amasyalı insanlara ulaşmanız oldukça kolaydır.
Amasya, Kurtuluş Savaşı sırasında ön plana çıkmıştır. 19 Mayıs 1919′ da Samsun’ da başlayan Milli Mücadelenin ilk adımı 12 Haziran 1919′ da Mustafa Kemal’ in Amasya’ ya gelmesiyle devam etmiştir. Kurtuluş Mücadelesinin planları hazırlanmış, Erzurum ve Sivas Kongrelerinin toplanmasına burada karar verilmiş, 22 Haziran 1919′ da yayınlanan Amasya Tamimi ile “Milletin İstiklalini yine milletin azim ve kararının kurtaracağı” Amasya’ da ilan edilmiştir.
Amasya sohbet sitesi adresimize giriş yaparak arkadaşlık ortamımıza katılabilirsiniz. Kaliteli sohbet odaları ile sizlere en kaliteli ortamı sağlıyoruz.

Amasya sohbet sitesi kaliteli sohbet odaları

Amasya sohbet sitesi sizlere kaliteli sohbet odası ile chat yaptırıyor.Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Elazığ Sohbet Odaları
18 Haziran 2019
Erzurum Sohbet Sitesi
17 Haziran 2019
Denizli Sohbet Siteleri
16 Haziran 2019
Çorum Sohbet Odaları
15 Haziran 2019