Türkiye'nin En Gözde Sohbet
Odalarının Adresi


Türkiye'nin en çok tercih edilen sohbet odaları üzerinden; Binlerce aktif kullanıcı ile sohbet ederek, yalnız ve sıkıcı geçirdiğiniz zamanları; yeni insanlarla sohbet ederek daha dinamik bir şekilde geçirebilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kuracağınız sitemiz üzerinden; Kaliteli sohbet odaları ve seviyeli sohbet sitesi ile sohbet etmenin tadını çıkarın!
Play Store App Store

Ağrı Sohbet Siteleri

Ağrı Sohbet Siteleri

Ağrı sohbet siteleri sayesinde ağrı şehrinde yaşayan kullanıcıları bir araya topluyoruz. Ağrılı arkadaşlarımızla kaliteli sohbet Chat yapmanın mutluluğunu bizimle yaşayın. Her şehirden kullanıcısı olan Sohbet ortamlarımıza sizlerde katılabilirsiniz. Sohbet sitesi sizlere eğlenceli zamanlar yaşatabilir.

Herkese uygun Chat odası sayesinde istediğiniz şehirde bulunan inanlarla iletişim kurabilirsiniz. Kiminle sohbet etmek istediğinizi kendiniz seçip, sohbet etmeye muhabbet yapmaya başlayabilirsiniz. En kaliteli sohbet odaları bulunan Seviyeli sohbet sitelerimize sizleri de bekliyoruz.

Ağrı’nın İlçeleri: Doğu Beyazıt, Eleşkirt, Hamur, Patnos, Taşlıçay ve Tutak’tır.

Coğrafyası: Ağrı, kuzeyden Kars ve Iğdır, Batıdan Erzurum ve Muş güneyden Bitlis ve Van, doğudan İran sınırı ile çevrilidir.

Ağrı’ da mevcut toprağın büyük kısmını dalgalı, yüksek dağlık arazi meydana getirir. Ağrı ilinde dağlar sıralar halindedir.

Şehirlerarası Sohbet ortamı

Şehirlerarası sohbet ortamlarına sizleri de davet ediyoruz. Ağrı sohbet Chat mekanımıza giriş yapabilirsiniz. İklimi: Ağrı’ da bitki örtüsü olarak zengin otsu bitki türleri egemendir. İlkbaharda canlanan otlar, sonbaharda havaların soğumasıyla tükenir. Kışları soğuk ve sert yazları kurak ve sıcaktır.

Tarihçesi: Ağrı ilinin tarihi, Paleolitik Çağ’a kadar uzanmaktadır. Daha geç dönemlerde bu bölge ile Mezopotamya arasında kültürel ilişkiler olduğunu gösteren Tunç Çağı araç gereçleri bulunmuştur. Ağrı ve çevresine yerleşen en eski topluluklardan biri hurilerdir.

M.Ö. 14. yüzyılda Hititlerin Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki etkinliklerini yitirmeleriyle ortaya çıkan Hurilerden sonra yöre Urartu, Pers, Makedon, Roma ve Bizans hâkimiyetine girmiştir. M.S. 7. yy. ortalarında Arapların eline geçen ve stratejik konumu nedeniyle istilalara uğrayan Ağrı’yı 11. yüzyılda Selçuklular egemenlikleri altına almışlardır. Selçukluların aralıklarla süren egemenlikleri Moğol akınlarıyla son bulmuştur. Sonradan İlhanlılar, Celayir’iler, Karakoyunlular, Akkoyunlular, Saf eviler ve Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine girmiştir. I. Dünya Savaşı’nda Ruslar tarafından işgal edilen bölge, 1921 yılında yapılan Kars Antlaşması ile Türkiye’ ye iade edilmiştir.

 

Ağrı Sohbet Ortamı

Ne Yenir: Ağrı yöresinde hayvancılığın büyük çapta olması nedeniyle hayvan ürünleri büyük miktarda kullanılmaktadır. Ağrı zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Saç kavurma en meşhur yemeğidir. Gosteberg buğulama, Abdi gör köftesi, Hengel, haşıl, erişte, kuymak, kete, bişi, Erdek, asude, bulgur pilavı, yalancı köfte, ekmek aşı, lalanga, ayran aşı, halise, çiriş ketesi, murtuna ve ağız yakan ve deveci çorbası gibi yöreye özgü yemekleri vardır. Ağrı sohbet Chat ile ağrıda yaşayan yüzbinlerce insanla sohbet etme fırsatını kaçırmayın. Ağrı sohbet ortamı sizler için hazırlanmış chat sohbet odasıdır.

Ağrı sohbet odaları chat sohbet sitesi

Ağrı sohbet odaları chat sohbet ortamıBenzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Elazığ Sohbet Odaları
18 Haziran 2019
Erzurum Sohbet Sitesi
17 Haziran 2019
Denizli Sohbet Siteleri
16 Haziran 2019
Çorum Sohbet Odaları
15 Haziran 2019